Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

Zakończenie roku szkolnego to najbardziej wyczekiwana chwila przez wszystkich uczniów. Rok szkolny 2018/2019 zakończyliśmy 19 czerwca.

Uroczyste zakończenia zajęć edukacyjnych odbywały się w zaplanowanym wcześniej porządku. Od godziny ósmej żegnaliśmy odziały przedszkolne. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali się recytując wierszyki i śpiewając piosenki pod kierunkiem swoich Pań – Marzeny Kotwicy i Małgorzaty Smolińskiej.

Następnie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej zjawili się uczniowie klas I wraz ze wychowawczyniami. Dumni pierwszoklasiści również zaprezentowali swoje umiejętności. Spotkanie tej grupy wiekowej przygotowała i prowadziła pani Agnieszka Gała przy współpracy pani Małgorzaty Podsiadło i Izabeli Nowak.

W kolejnych godzinach sala gimnastyczna zapełniała się uczniami kolejnych grup wiekowych. Klasy II i III podsumowywały mijający rok szkolny o godz. 10.00 pod bacznym wzrokiem, odpowiedzialnej za ten moment uroczystości, pani Jolanty Skalskiej,  której pomagały panie Renata Duda, Danuta Kruszyńska i Marzena Dziekońska.

     Klasy IV i V spotkały się o godzinie 11.00, a klasy VI i VII w samo południe. Spotkania starszych grup wiekowych również bogate były we wrażenia artystyczne. Uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz aktorskie. Największych wzruszeń dostarczyli nam jednak ósmoklasiści, którzy nie tylko kończyli rok szkolny, ale jednocześnie żegnali się z naszą szkołą na zawsze. Pożegnania są zawsze trudne. Program artystyczny, który przygotowali uczniowie ostatnich klas pod kierunkiem pani Agnieszki Słowik, której pomagali w przygotowaniach
p. Justyna Magnowska- Janicka, Magdalena Dziamka, pan Andrzej Dróżdż, stał się prawdziwym wyciskaczem łez.
W czasie tej uroczystości zostali wyróżnieni uczniowie, którzy w ciągu minionego roku szkolnego wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Pan Dyrektor Sławomir Jama wręczył w obecności całej społeczności uczniowskiej nagrody i dyplomy honorujące osiągnięcia uczniów. Tradycyjnie została przyznana nagroda Dyrektora Szkoły dla ucznia z najwyższą średnią ocen wśród ósmoklasistów, którą otrzymała uczennica klasy 8A – Katarzyna Stępień. Nagrodę Przewodniczącego Rady Rodziców za najwyższy wynik egzaminu ósmoklasisty otrzymała również uczennica klasy 8A – Weronika Gałka. W tym roku po raz pierwszy uhonorowano szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz innych.
Za szczególne zaangażowanie w pracę samorządu uczniowskiego i wolontariat nagrodę otrzymała uczennica klasy 8B, Izabela Gąsior.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy udanych wakacji!