Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30.09.2019r.  w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach odbył się Europejski Tydzień Sportu jako Festiwal Gier Zespołowych i Tańca pod hasłem „BĄDŹ AKTYWNY NA 9”.

Nauczyciele wychowania fizycznego postanowili zaktywizować wszystkich uczniów szkoły klasy 0-8.
Uczniowie SP 9 trenowali, uczyli się lub grali turnieje w wybranych grach zespołowych. W poniedziałek była to koszykówka, we wtorek siatkówka, w środę piłka ręczna, w czwartek piłka nożna a piątek był dniem „sportu do wyboru”.

Dodatkowo przez cały tydzień długie przerwy przeznaczone były na Festiwal Tańca. Wszyscy uczniowie szkoły wspólnie uczestniczyli w tańcach grupowych: Macarena, Kaczuchy, Belgijka. Było głośno, aktywnie i wesoło.
Do tańca dołączali także nauczyciele.

W środę 25.09.2019r. odbyła się szkolna konferencja na temat „Zdrowe pokolenie”.
Nauczyciele wychowania fizycznego p. Anna Ziewiec i p. Bożena Rymarczyk przedstawiły uczniom klas 3-8 prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.

      Natomiast w sobotę 28.09.2019r. odbyła się w naszej szkole impreza dla mieszkańców Starachowic.
Były to wyścigi rowerowe dla dzieciaków w wieku od 3 do 11 lat o puchar Dyrektora SP9, zorganizowane we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Starachowic.

    Zawody te odbyły się na przyszkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Sędziowali Prezes T.P.S. p. Adam Brzeziński oraz nauczyciele wychowania fizycznego SP9  p. Anna Ziewiec i p.Bożena Rymarczyk. Uczestnicy wyścigów – uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego miasta zdobywali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, którymi były akcesoria rowerowe.

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.