Wycieczka do Lublina na Pokazy Doświadczeń Fizycznych

 

       W dniu 30 września grupa 42 uczniów z klas: 8a, 7b i 8c uczestniczyła w 60 Pokazach Doświadczeń Fizycznych  na UMCS  w Lublinie. W programie tegorocznych pokazów
w dwóch aulach uniwersytetu znalazły się doświadczenia o tematyce:

– Ruch obrotowy

– Uff, Jak gorąco …

– Prąd elektryczny

– Rezonanse

Uczniowie mieli możliwość czynnego udziału w pokazach, z dużym zainteresowaniem śledzili prezentowane eksperymenty.
Uczestnicy wycieczki korzystając z jesiennej pogody zwiedzili Stare Miasto w Lublinie podziwiając architekturę i niezwykły klimat tego miejsca, podziwiali panoramę okolicy z Baszty Zamkowej,  Katedrę oraz mogli zobaczyć legendarny „kamień nieszczęścia”. Organizatorem wycieczki była p. Lidia Wolszczak a opiekę nad uczestnikami sprawowały również p. Maria Dróżdż i p. Justyna Magnowska- Janicka.