Ortograficzne sukcesy

      W październiku br. nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego  Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii”. Organizatorzy tego przedsięwzięcia to Fundacja ,,Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt polegał na pisaniu tradycyjnego dyktanda, które według organizatorów, było okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach dyktand pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

       Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci klas IV – VIII. W etapie wojewódzkim, który odbył się 28 października br. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sandra Skarbek, Dominika Boczek, Zuzanna Góźdź i Aleksander Pasternak. Rywalizowali ze 153 innymi uczestnikami ze szkół podstawowych naszego województwa. Uczniów do Konkursu przygotowały nauczycielki języka polskiego: p. Beata Grabowska, p. Małgorzata Grudniewska,
p. Małgorzata Niwicka, p. Agnieszka Słowik.

Wysoki poziom umiejętności ortograficznych zaprezentował Aleksander Pasternak, uczeń klasy VIII a, który znalazł się wśród 12 wyróżnionych uczestników Konkursu w kategorii klas VII – VIII. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom i uczniom wyróżnionym odbędzie się 21 listopada br. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Opiekunem naukowym ucznia jest p. Beata Grabowska.

Przystąpienie naszej szkoły do tego projektu edukacyjnego wpisywało się w tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości.