Szkolne obchody Święta Niepodległości – projekt edukacyjny: „ Wolność- ja to mam szczęście…”.

        11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Upamiętniając 101 rocznicę odzyskania niepodległości w szkole realizowany był projekt edukacyjny pt. „Wolność – ja to mam szczęście…”.
W jego ramach uczniowie kl. 4-8: przygotowali ścienne gazetki pt.„Sukcesy Niepodległej”. Pod hasłem „Wiatr wolności” wykonywali biało – czerwone wiatraki. Przygotowywli prace plastyczne nt. „Kocham Cię Polsko”. Wyrażali swoją miłość do Ojczyzny we własnej twórczości poetyckiej. Finał projektu miał miejsce 8 listopada w formie montażu słowno – muzycznego. Autorem i koordynatorem całości była p. Ewa Kadylak, która współpracowała z p. Małgorzatą Skorek oraz p. Izabelą Opozdą – Łutczyk.
Podczas uroczystości podsumowującej projekt przypomniano tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Pełen ekspresji był taniec uczennic „przedstawiający” rozbiory Polski i odzyskanie wolności – przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Dziamki. Występ uświetniła oprawa muzyczna chóru szkolnego pod batutą p. Justyny Magnowskiej – Janickiej. Wśród podniosłych pieśni patriotycznych nie zabrakło Hymnu i Roty, które zostały zaśpiewane przez całą społeczność szkoły. Pięknymi utworami muzycznymi zaakcentowały radość i szczęście z życia w wolnym kraju szkolne wokalistki: Lena Tuznik, Roksana Jopek, Amelia Tofil, Wiktoria Szlęzak.
Na koniec uroczystości zostały odczytane utwory poetyckie uczniów, które zwyciężyły w szkolnym konkursie – wiersze autorstwa  Klaudii Janeczek z kl. 8b oraz Niny Wasilewskiej z kl. 6b. Atmosferę święta podkreślała dekoracja przygotowana przez p. Andrzeja Drożdża oraz p. Małgorzatę Skorek.

   Pani dyrektor Monika Słowak- Brzezińska  podziękowała artystom i ich nauczycielom za piękną i poruszającą lekcję historii.