Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 9

     Niezależnie od tego ile mamy lat zawsze ciepło myślimy o swych przyjaciołach z dzieciństwa- pluszowych misiach. Dlatego obchodzone 25 listopada święto tego powiernika dziecięcych tajemnic i towarzysza smutnych  chwil jest okazją do zwrócenia uwagi na zabawkę wszystkich pokoleń. Im starszy miś, tym więcej skrywa sekretów i bliższy jest sercu właściciela.

    Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 9 zimny  listopadowy dzień zyskuje niezwykły blask. Najmłodsi uczniowie przynoszą do szkoły swoje misie, które stają się honorowymi gośćmi. W tym roku do grona wielbicieli pluszowego misia zaproszono dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2, 6 i 15.
Już od wejścia w mury „Dziewiątki” przywitała  wszystkich wystawa portretów jubilata wykonanych przez uczniów z grupy „0” prowadzonej przez p. Marzenę Kotwicę.
Główna uroczystość została przygotowana przez uczniów klas starszych uczęszczających na zajęcia „Bajkoterapii” prowadzone przez p. Magdalenę Dulewicz oraz najmłodsze dzieci ze szkolnej „zerówki”. Piękną poetycką polszczyzną  oraz radosnymi piosenkami snuli opowieść o historii pluszowych przytulanek.
Uczniowie klas pierwszych oraz przedszkolaki włączeni zostali do wspólnej zabawy, w której spotkać można było: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola oraz Misia Yogi. Koło Taneczne prowadzone przez p. Magdalenę Dziamkę zaprezentowało porywający układ choreograficzny. Czas spędzony wśród takich atrakcji płynął szybko , a wszyscy uczestnicy – i duzi i mali –  z niezachwianą pewnością stwierdzili, że : „Taki Miś , po to misiem jest, żeby było kogo kochać, kiedy pada deszcz”. Patrząc na radość dzieci i dorosłych , można się było przekonać ,że słowa autora  „Małego Księcia” : „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tylko niewielu z nich o tym pamięta” w tym dniu i w tym miejscu zostały pozytywnie zweryfikowane.

                                                                                                     tekst: M. Grudniewska


Taneczne występy uczniów klas starszych

Uczestnicy  Bajkoterapii podczas występu

Wspólna zabawa  z publicznością

Wszystkie małe i duże misie…

Zachwycona publiczność