wiosna54.jpg

vinci6.jpg

Realizacja projekty My dla Ziemi PDF Drukuj E-mail
piątek, 18 listopad 2016

W tym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły realizują zadania z projektu „My dla Ziemi”. Projekt został napisany przez p. Małgorzatę Podsiadło dla klas 0-III i p. Marię Dróżdż dla klas IV-VI. Przewiduje do zrealizowania wiele  różnorodnych zadań zaplanowanych na poszczególne miesiące, które mają za zadanie kształtowanie postaw proekologicznych uczniów.
 W miesiącu wrześniu uczniowie  klas młodszych uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata 2016”. Rozpoczęliśmy też całoroczną zbiórkę  surowców wtórnych (makulatury i  plastikowych korków), zainicjowaliśmy akcję ukwiecania naszej szkoły.

W październiku zrealizowaliśmy kolejne zadania. W klasach 0-III były to: przesadzanie i sadzenie roślin doniczkowych i ich pielęgnacja, „Jesień w przyrodzie” - piękno i uroki krajobrazu jesiennego – szkolna wystawa prac malarskich, zorganizowanie zajęć praktycznych utrwalających sposoby segregowania odpadów do pojemników o określonych kolorach, zorganizowanie wycieczek klasowych do lasu w celu zebrania różnych okazów przyrody - klasowy konkursów na najładniej wykonany jesienny kącik przyrody.

Zmieniony ( niedziela, 20 listopad 2016 )