www.templatki.com
www.templatki.com

 

  
Menu główne
Start
Aktualności
Historia szkoły
Położenie szkoły
Innowacje pedagogiczne
Kadra nauczycielska
Galeria
Informacje dla rodziców
Szukaj
Archiwum
Pliki do pobrania
Galeria

Głosoów: 0
wiosna11.jpg
 

Głosoów: 0
img_0779.jpg
 

Głosoów: 0
vinci19.jpg
Imieniny
25 Czerwca 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.
Odwiedziło nas

www.templatki.com
Mocny kręgosłup to zdrowy kręgosłup - spotkanie klasy VB z fizjoterapeutą PDF Drukuj E-mail
Autor: Administrator   
wtorek, 29 listopad 2016

28 listopada podczas godziny wychowawczej  klasa Vb  pod opieką  p. Izabeli Opozdy gościła fizjoterapeutkę - panią mgr Ewelinę Gozdek.

Na początku spotkania uczniowie poznali budowę kręgosłupa. Pani Ewelina  powiedziała o najczęstszych wadach postawy związanych ze skrzywieniem kręgosłupa (skolioza, kifoza).Na podstawie takiej wiedzy klasa wzięła udział w krótkim „konkursie zdrowotnym” (nagrodzone osoby: Anna Boruch, Maja Roman , Jakub Szymański).

Następnie pani fizjoterapeutka zademonstrowała dzieciom prawidłową postawę ciała (na wyprofilowany, medycznym krześle) podczas siedzenia  przy stole, podczas odrabiania lekcji czy przed komputerem. Przypomniała, że aby utrzymać prawidłową postawę trzeba mieć silne mięśnie grzbietu, które należy ćwiczyć za pomocą rożnych ćwiczeń, które rozluźniają i poprawiają krążenie. Zestaw takich ćwiczeń wspomagających został zaprezentowany  podczas dalszej części naszego spotkania. Pani Ewelina zachęcała również  do aktywnego uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego i wszelkiej innej aktywności w ramach zajęć pozalekcyjnych. Na koniec uczniowie poznali kilka „technik” masażu, które można wykorzystać podczas bólu kręgosłupa. Osoby chętne mogły przez chwilę wcielić się w rolę „małego rehabilitanta”. 

Podczas takich zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu m.in.  przeciwdziałania wadom postawy. Teraz już wiemy ,że „Czy się stoi, czy się leży, kręgosłupowi odpowiednia postawa się należy!”.

 

 
« wstecz   dalej »