wiosna3.jpg

checiny21.jpg

Spotkanie z przedstawicielami Klubu Płetwonurków Kalmar i WOPR PDF Drukuj E-mail
piątek, 10 marzec 2017

Na specjalne zaproszenie p.Izabeli Opozdy 9 marca 2017r. klasa Vb uczestniczyła w spotkaniu z członkami Klubu Płetwonurków „Kalmar” ze Starachowic i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ( p. Patryk Bebelski oraz p. Kamil Fiutowski).

Tematem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z  pracą płetwonurków oraz bezpieczeństwem  nad wodą. Goście opowiedzieli m.in. o podstawowym „wyposażeniu” płetwonurków (skafander mokry/suchy, pas balastowy, płetwy, butla nurkowa, automat z manometrem, maska, fajka, nóż nurkowy, kompas, lampa nurkowa). W dalszej części pokazu  p. Kamil  zapoznał dzieci z zasadami, których należy przestrzegać nad wodą, żeby uniknąć niebezpieczeństw. Uczniowie poznali również najczęstsze przyczyny utonięć( brawura, pływanie w miejscach zabronionych, skoki na „główkę”, lekkomyślna zabawa).

Dziękujemy gościom za  ciekawe  spotkanie  oraz p. Markowi Basiakowi za współpracę.