g4.jpg

talent43.jpg

My dla Ziemi PDF Drukuj E-mail
piątek, 26 maj 2017

Projekt ekologiczny „My dla Ziemi „ zakończył kolorowy tydzień, który odbywał się pod hasłem- „Żyj kolorowo: ekologicznie, zdrowo, smacznie i na sportowo”.   W tym czasie , każdego dnia uczniowie  i wszyscy jej pracownicy ubierali się na wskazany w tym dniu kolor. W czasie DNIA NATURY ubieraliśmy się na zielono. Uczniowie klas I-III przygotowywali gazetki ekologiczne a nauczyciele pogadanki w klasach. DZIEŃ SŁOŃCA czyli kolor żółty przyniósł nam wybory najsympatyczniejszych uczniów z poszczególnych klas. Zostali nimi: Aleksandra Kolary i Gabriel Galas z klasy 1a, Hubert Adamski i Maja Szkoda z klasy 2b, Rusak Sebastian, Pola Sołtykiewicz i Ola Rymarczyk z klasy 2c, Ciosk Zuzanna i Zatorski Maciej z klasy 2d, Bartosz Grunt i Boczek Dominika z kl.3a, Karol Sikorski i Lena Tuźnik z 3b, Oliwia Grzelka i Mateusz Jabłczyński z 3c,  Julia Cetera i Dawid Kozieł z 3d. Kolor brązowy to DZIEŃ ZIEMI. Każda klasa wykonywała prace porządkujące teren wokół naszej szkoły. Zdrowe sałatki, kanapki , pasty  wiosenne przygotowywaliśmy z okazji DNIA ZDROWIA-kolor czerwony. Nasz tydzień zakończył kolor niebieski czyli DZIEŃ EKOLOGA. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w nietypowych konkurencjach sportowych. Kolorowy tydzień dostarczył uczniom wielu wrażeń oraz wzbogacił wiedzę o wiele ważnych zagadnień związanych z ekologią.