vinci37.jpg

checiny11.jpg

Wizyta klasy Vb w Straży Miejskiej PDF Drukuj E-mail
środa, 31 maj 2017

30.05.2017 r. klasa Vb wraz z wychowawczynią p. Izabelą Opozdą uczestniczyła w spotkaniu w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Radomskiej 45, które miało charakter edukacyjny i poznawczy.Uczniowie mieli również możliwość poszerzenia swojej wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Pan Andrzej Heda zaprezentował  dzieciom rożne aspekty wykonywanej przez niego pracy. Jedną z atrakcji była możliwość zwiedzenia pomieszczeń straży łącznie z tym, gdzie funkcjonuje monitoring wizyjny naszego miasta.Najwięcej emocji wzbudziła cześć  pokazowa, która dotyczyła omówienia i zademonstrowania chwytów „obezwładniających” oraz „wyposażenia”  strażnika miejskiego (kajdanki, pałki obronne wielofunkcyjne, paralizatory elektryczne). Uczniowie  byli  zachwyceni , ponieważ duża część spotkania oparta była na praktycznym poznawaniu.

Zmieniony ( niedziela, 04 czerwiec 2017 )