www.templatki.com
www.templatki.com

 

  
Menu główne
Start
Aktualności
Historia szkoły
Położenie szkoły
Innowacje pedagogiczne
Kadra nauczycielska
Galeria
Informacje dla rodziców
Szukaj
Archiwum
Pliki do pobrania
Galeria

Głosoów: 0
checiny11.jpg
 

Głosoów: 0
pc170114.jpg
 

Głosoów: 0
25.jpg
Imieniny
25 Czerwca 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.
Odwiedziło nas

www.templatki.com
Ahoj, Kapitanie! Zdobywamy nowe lądy wiedzy PDF Drukuj E-mail
Autor: Administrator   
środa, 21 czerwiec 2017

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z klas 4a, 4c i 6a w dniach 05 – 11 czerwca 2017r. realizowali projekt edukacyjny na zielonej szkole w Stegnie. Głównym celem projektu było zdobywanie wiedzy i umiejętności przez własne doświadczenia oraz obserwacje okolic nadmorskich. Uczestnicy poznawali walory historyczne i kulturowe regionu Pomorza. W Gdańsku, spacerując po starówce, odkrywali piękno historycznej zabudowy. Szczególną atrakcją był rejs Czarną Perłą  na Westerplatte, gdzie odbyła się lekcja historii i patriotyzmu. We Fromborku zwiedzili muzeum Mikołaja Kopernika, Wzgórze Katedralne, a w Obserwatorium odbyła się lekcja astronomii „Mapa Nieba”. W Malborku wzięli udział  w grze terenowej „Odkrywcy zamkowych tajemnic”. Jednym z zadań projektu było zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia. W Gdańskim Centrum Edukacji dzieci wykonywały doświadczenia chemiczne. Z kolei w Gdyńskim Centrum Edukacji Eksperyment odbyła się niecodzienna lekcja przyrody, podczas której uczniowie poznali tajniki świata fizyki, chemii i biologii. W projekcie nie mogło zabraknąć zadania związanego z edukacją regionalną. Dlatego też uczniowie odwiedzili dom podcieniowy – typowy element architektury Żuław – gdzie odbyły się warsztaty serowarskie oraz mydlarskie. Podczas pobytu w Gdyni uczniowie zwiedzili także Muzeum Dar Pomorza. Pogoda sprzyjała nadmorskim spacerom. Autorkami projektu były panie I. Lipińska, M. Dulewicz, A. Słowik.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Zmieniony ( wtorek, 27 czerwiec 2017 )
 
« wstecz   dalej »